RM-SYSTÉM»Události»Akcie Unipetrolu pokračují v růstu a jsou nejsilnější za poslední dva roky

Akcie Unipetrolu pokračují v růstu a jsou nejsilnější za poslední dva roky

20.08.2010 19:39
Akciové trhy, v posledních dnech, stále přešlapují na místě bez udání jasného směru dalšího vývoje. I tak se dalo na burze nalézt mnoho zajímavých situací, na kterých zkušení investoři dokáží zhodnotit své finanční prostředky.

Unipetrol nejsilnější za poslední dva roky

V posledních týdnech se daří akciím Unipetrolu, které i v uplynulém týdnu patřily mezi tituly s největším kurzovým nárůstem. Konkrétně Unipetrol dokázal posílit z hodnot kolem 213 Kč až ke čtvrtečním 227,50 Kč, což je nejvyšší hodnota za poslední dva roky. Závěr týdne zastihl titul na hodnotě 224,90 Kč. Ještě na začátku března se však hodnota této petrochemické společnosti pohybovala kolem 135 Kč za akcii.
Za růstem v posledním týdnu nejsou žádná významná fundamentální data. Růst je podložen vyšším objemem obchodů jak na pražské burze, tak i na burze RM-SYSTÉM. Více investorům odhalí pravděpodobně až hospodářské výsledky za druhý kvartál, které Unipetrol představí 31. srpna.

Akcie Orco se dostaly nad 145 Kč

V posledních dnech rostly rovněž akcie Orco. Poté, co se stabilizoval realitní trh a investoři začali titul opět vnímat jako méně rizikový, se kurz akcie dostal dokonce nad 145 Kč. V porovnání s pondělím je to o více než 11 % více. Závěr týdne ovšem kurz srazil mírně zpět a titul uzavřel na 141 Kč.

Intel oslaboval po oznámení akvizice společnosti McAfee

Naopak mírně ztratily akcie společnosti Intel, která oznámila akvizici softwarové firmy McAfee. Hodnota oznámené transakce je 7,68 mld. USD a pro většinu analytiků byla velkým překvapením. Intel tak zaplatil poměrně značnou prémii vůči tržnímu ocenění McAfee na burze. Hodnota akcií tohoto předního výrobce polovodičových čipů v týdnu na burze RM-SYSTÉM klesla až k 369 Kč.


Roman Jandík
RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy