RM-SYSTÉM»Události»Proč obchodovat Erste Bank na burze RM-SYSTÉM?

Proč obchodovat Erste Bank na burze RM-SYSTÉM?

26.07.2010 18:18
Akcie Erste Bank se v Evropě obchodují na několika trzích, které ale uzavírají v různé časy. Pražská burza v 16:07, RM-SYSTÉM v 17:00 a vídeňská burza v 17:30.

Největší objemy obchodů investoři realizují na vídeňské burze, tudíž je rakouská burza, kam ale čeští investoři obvykle nemají přístup, pro Erste Bank i kurzotvorným trhem. Podle zdejší ceny akcie se řídí i cena na pražské burze a na české burze RM-SYSTÉM. Dobrá nálada na akciových trzích, po zveřejnění zátěžových testů evropských bank, celý den pomáhala finančním titulům růstu a akcie Erste Bank do 16 hodiny posílily k hranici 769 Kč. Na této hodnotě rovněž na pražské burze v 16:07 uzavřely. Ve Vídni po 16 hodině ale pokračovala výrazná nákupní horečka, když kurz Erste Bank vzrostl až k 31,79 EUR.
Investoři v ČR již mohli reagovat pouze obchody na burze RM-SYSTÉM, která uzavírá až v 17:00 s kurzem Erste Bank 777,50 Kč. Rozdílný čas on-line obchodování je tedy důvodem, proč dnes tato akcie uzavřela s výrazně odlišným kurzem na RM-S a na pražské burze.

Kurz akcie na vídeňské burze naleznete zde.


Roman Jandík
RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy