RM-SYSTÉM»Burza a služby»Typy obchodů»Pokyn EasyClick

Pokyn EasyClick

Pokyn EasyClick je snadný způsob nákupu nebo prodeje vybrané skupiny akcií nebo certifikátů obchodovaných na české burze RM-SYSTÉM. Nákupy a prodeje akcií se zadávají ve standardizovaných násobcích počtu akcií v rámci tzv. EasyClick lotů. Velikost lotů je nastavena tak, aby byla dostupná pro menší a střední investice individuálních investorů.

Snadné obchodování

Nákupy a prodeje akcií zadáte pokynem EasyClick velmi jednoduše v pouhých třech krocích:

  • Výběr akcie:
    V prvním kroku si vyberete z nabídky akcií nebo certifikátů, jejichž přehled naleznete na stránce EasyClick on-line.
  • Počet akcií:
    Zvolíte si počet akcií tak, aby se rovnal násobku lotu. Velikost lotu naleznete na stránce detailu jednotlivých akcií nebo certifikátů, kterou otevřete kliknutím na název akcie nebo certifikátu.
  • Cena akcie:
    Zadáte Vámi požadovanou přípustnou kupní (maximální) nebo prodejní (minimální) cenu akcií. Pokyn EasyClick není možné podat bez zadání přípustné (limitní) ceny.

Garance likvidity

Téměř všechny akcie a certifikáty v segmentu EasyClick mají zajištěnu likviditu a je možné je vždy prodat nebo nakoupit. Garance likvidity je založena na působení tvůrců trhu, tzv. market makerů. RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů má garanci likvidity ze strany tvůrců trhu zajištěnu smluvně.

Dostupnost EasyClick

Pokynem EasyClick můžete snadno nakupovat nebo prodávat akcie různými způsoby, a to zejména prostřednictvím internetové aplikace e-Broker, osobně na pobočkách obchodníků s cennými papíry nebo telefonicky. Obchodníci s cennými papíry umožňují prostřednictvím EasyClick obchodovat rovněž s využitím marginu (úvěru na cenné papíry)

Chování EasyClick

Pokyny EasyClick se párují nejen s ostatními pokyny EasyClick, ale i se standardními aukčními pokyny. Základní pokyn EasyClick se může zobchodovat zcela anebo částečně v několika obchodních generacích.

Doplňující vlastností VNN (Vše nebo nic) máte možnost změnit chování pokynu tak, aby se realizoval celý najednou bez možnosti částečné realizace. Nebude-li pokyn EasyClick s dispozicí VNN ihned realizován, je okamžitě zrušen.

Platnost pokynu je 15 dní. Případné zkrácení doby platnosti je možné uskutečnit bezplatným zrušením pokynu. Tímto způsobem je možné u některých obchodníků s cennými papíry nastavit platnost pokynu v rozsahu jeden až patnáct dní.

Maximální počet EasyClick lotů v jednom obchodním pokynu je 50. Příklad: pokud má 1 EasyClick lot velikost 100 ks akcií, jedním pokynem je možné zobchodovat 5000 ks akcií.

Stoploss

Stop cena, tzv. Stoploss, je speciální dispozice, která posouvá pokyn EasyClick mezi tzv. inteligentní pokyny. Podrobné informace naleznete na stránce Inteligentní pokyny.

Seznam cenných papírů, na které lze zadat pokyn EasyClick: