RM-SYSTÉM»Události»Developer Orco se za tři čtvrtletí propadl do téměř miliardové ztráty

Developer Orco se za tři čtvrtletí propadl do téměř miliardové ztráty

29.11.2011 08:29
Developerská společnost Orco spadla za tři čtvrtletí letošního roku do ztráty téměř 40 milionů eur, oproti zisku 242 milionů eur před rokem. Tržby klesly na 117,4 milionu eur z meziročně srovnatelných 213,7 milionu eur.

Developerská společnost Orco spadla za tři čtvrtletí letošního roku do ztráty téměř 40 milionů eur (asi miliarda korun). Ve srovnatelném období loni měla zisk 242 milionů eur (téměř šest miliard Kč). Společnost výsledky oznámila v tiskové zprávě. Tržby klesly na 117,4 milionu eur z meziročně srovnatelných 213,7 milionu eur.

Orco se v posledních letech potýkalo s vysokým zadlužením. Kvůli dluhům se firma s akciemi na pražské burze nacházela přes rok v režimu soudní ochrany před věřiteli. Loni v květnu ale obchodní soud v Paříži schválil Orku obchodní plán, který zahrnuje splacení dluhu společnosti do roku 2020. V Praze patří mezi hlavní projekty Orka zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. Firma tam plánuje mimo jiné výstavbu bytů, kanceláří, v místě chce mít například i vysokou školu. Spolu s developerem Unibail-Rodamco plánuje v Bubnech výstavbu obchodního centra. Akcie firmy se obchodují na burzách v Praze, Paříži a Varšavě. Z budapešťského trhu s cennými papíry se Orco podle nedávného oznámení stahuje. Chce tím snížit náklady.

 

Přiložený dokument ke stažení


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy