RM-SYSTÉM»Události»Fortuna – už 10 000 registrovaných na online sázky v Polsku

Fortuna – už 10 000 registrovaných na online sázky v Polsku

17.10.2011 10:50
Jako součást přípravy na spuštění online kurzových sázek zahájila v Polsku společnost Fortuna zakłady bukmacherskie, člen skupiny Fortuna Entertainment Group NV, registraci a ověřování dat zákazníků na efortuna.pl. Od začátku září je již jako uživatelů webových stránek společnosti Fortuna potvrzeno více než 10 000 registrovaných zákazníků.

Novelizace polského loterijního zákona, která umožňuje polským společnostem legálně působícím na domácím trhu, jako je Fortuna, nabízet online kurzové sázky, vstoupila v platnost 14. července 2011. Po získání povolení od Ministerstva financí tak bude Fortuna schopna konkurovat zahraničím subjektům.

Přípravný proces spuštění online sázek zahrnuje registraci stávajících i zcela nových uživatelů webových stránek společnosti Fortuna, po němž následuje otevření účtu pro účely online sázení. Registrační proces probíhá tak, že každý registrovaný zákazník musí poskytnout přesné a aktuální osobní údaje společně s ID číslem (od čísla PESEL), které umožňuje ověření věku. Každý účastník je oprávněn k jedné registraci na online účtu.

„Skupina Fortuna Entertainment Group úspěšně poskytuje online služby a má rozsáhlé zkušenosti s provozováním kurzových sázek v České republice i na Slovensku. Naším záměrem je, až získáme povolení od polského Ministerstva financí, představit služby tohoto typu také v Polsku. Koncem září jsme zaznamenali 10 000 uživatelů, kteří již podstoupili proces verifikace nebo se zaregistrovali na našich webových stranách. S tímto výsledkem jsme velmi spokojeni, očekáváme, že jsou to lidé, kteří budou aktivně využívat online služeb společnosti Fortuna, jejichž spuštění je již za dveřmi," řekl Jan Stefanek, generální ředitel společnosti Fortuna zakłady bukmacherskie.

Provozování kurzových sázek, organizovaných bez zřetele na ustanovení polského loterijního zákona nebo bez příslušného povolení, podléhají pokutě, která v závislosti na peněžním příjmu může činit od několika set až po několik tisíc polských zlotých. Online sázky organizované cizími stranami mohou být též potrestány až tříletým odnětím svobody. Navíc je daleko složitější domoci se jakýchkoli nároků či úhrad od nezákonných zahraničníchspolečností. V případě sporu týkajícího se výšky výhry, výhry jako takové i jakýchkoli výplat, je to právě betmaker, kdo hradí všechny náklady mezinárodních právních procedur. Online služby poskytované společnostmi v souladu s legislativou proto zajišťují bezpečnost a jistotu pro sázející.

Na základě znalostí středoevropské skupiny, provozující kurzové sázky v kamenných pobočkách i formou online a na základě 15letých zkušeností na polském trhu, nastavuje společnost Fortuna zakłady bukmacherskie standardy a trendy v této oblasti.

Fortuna stojí za striktním dodržováním postupů ověřování věku hráčů, které budou uplatňovány i pro sázející online. Stejně tak budou všem klientům společnosti Fortuna poskytovány plné zákaznické služby a podpora jak online, tak v pobočkové síti. Fortuna je v Polsku registrovaná a legálně působící společnost, která podniká v souladu s polským herním zákonem a jakožto daňový poplatník podléhá právnímu řádu Polska.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.