RM-SYSTÉM»Události»Fortuna jedná o převzetí polského Tipsportu

Fortuna jedná o převzetí polského Tipsportu

26.08.2011 09:57
AMSTERDAM/VARŠAVA/PRAHA - Společnost Fortuna Entertainment Group jedná s firmou Tipsport a.s. o převzetí její polské dceřiné společnosti Tipsport PL, Sp. z o.o. Pro Fortunu tato akvizice představuje příležitost k efektivnímu rozšíření polské pobočkové sítě čítající 380 poboček o dalších zhruba 190 prodejních míst a k dalšímu posílení vedoucí pozice na trhu kurzového sázení v Polsku.

„Tento týden jsme zahájili proces due diligence a pokud nedojde k neočekávaným komplikacím, nebude nic bránit uzavření smlouvy o převzetí společnosti Tipsport PL ještě před koncem září letošního roku", uvedl Jiří Bunda, generální ředitel Fortuna Entertainment Group.

Fortuna již 1. 8. 2011 podala formální žádost na polské Ministerstvo financí týkající se změny akcionářů společnosti Tipsport PL. Nejpozději do tří měsíců by pak měla od ministerstva obdržet finální vyrozumění.

Díky akvizici Fortuna navýší svůj podíl na polském trhu kurzového sázení na zhruba jednu třetinu a ještě více tak posílí pozici největšího poskytovatele kurzových sázek na polském trhu. „Naší strategií je kombinace pobočkové sítě a internetového sázení. Rozšíření retailové části a posílení naší tržní pozice bude mít pozitivní vliv i na rozjezd internetového sázení v Polsku, na které se intenzivně připravujeme", doplnil Jiří Bunda.

Plánovaná akvizice mohla být formálně ukončena již v průběhu 4. čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: Fortuna Entertainment Group


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.