RM-SYSTÉM»Události»Největším akcionářem Orca se stanou fondy kolem Morgan Stanley

Největším akcionářem Orca se stanou fondy kolem Morgan Stanley

19.08.2011 10:41
Největším akcionářem developerské společnosti Orco Property Group se stanou fondy kolem společnosti Morgan Stanley Real Estate Investing (MSREI). Orco se s nimi dohodlo, že v rámci privátního úpisu vydá tři miliony akcií a fondy pak budou v Orcu vlastnit přibližně 18,7 procenta akcií. Finanční podrobnosti celé transakce, o níž včera informovalo Orco, ale nebyly oznámeny.

Orco uvedlo, že MSREI za zmíněné akcie zaplatí prostřednictvím příspěvků svých podílů ve společnostech Orco Germany a Endurance Real Estate Fund. Orco pak zvýší svůj podíl ve společnosti Orco Germany na zhruba 87,3 procenta akcií. Adekvátně zvýší i podíly ve fondech ze skupiny Endurance Real Estate Fund. "Společnost Orco Property Group postoupila se strategií, která počítá s upevněním kontroly nad portfoliem Orco Germany, zaměřeným na investice v Berlíně. Je to součást strategie Orca zaměřit se na činnost ve čtyřech městech, a to v Berlíně, Praze, Varšavě a v Budapešti," píše se v tiskové zprávě.
Orco se v posledních letech potýká s vysokým zadlužením. Kvůli dluhům bylo přes rok v režimu soudní ochrany před věřiteli. Loni v květnu ale obchodní soud v Paříži schválil firmě obchodní plán, který zahrnuje splacení dluhu do roku 2020.

19.8.2011, Hospodářské noviny, (čtk)

Přiložený dokument ke stažení


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy