RM-SYSTÉM»Události»Pololetní zisk pojišťovny VIG vzrostl o desetinu, v Česku je stále jedničkou

Pololetní zisk pojišťovny VIG vzrostl o desetinu, v Česku je stále jedničkou

19.08.2011 09:18
Pražská výsledková sezona pokračuje. Svá čísla odhalila rakouská pojišťovna VIG. V prvním letošním pololetí vydělala o desetinu více než ve stejném období loni - v přepočtu necelých 7 miliard korun. V rámci skupiny se v Česku dařilo hlavně prodeji životního pojištění.

Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) vykázala v prvním pololetí nárůst zisku před zdaněním o 10,4 procenta na 282,2 milionu eur (6,9 miliardy Kč) a desetiprocentní nárůst čeká společnost i v celém letošním roce. Více než polovinou se už na zisku a příjmech z pojistného podílely aktivity mimo Rakousko, tedy v zemích střední a východní Evropy v čele s českým trhem, sdělila dnes společnost.

VIG zaznamenala zejména silný růst na českém trhu životního pojištění, kde jí výběr pojistného vzrostl o 23,3 procenta na 431,5 milionu eur. Celkový příjem pojistného českých aktivit VIG stoupl o 12 procent na 973,7 milionu eur. Podíl VIG na českém trhu činil za pololetí 30,3 procenta a proti prvnímu čtvrtletí se snížil o tři procentní body. Skupina si však udržela pozici jedničky na českém trhu.Pololetní zisk české divize, kam Kooperativa, České podnikatelská pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny a zajišťovna VIG Re, vzrostl o třetinu na 91,3 milionu eur.

Příjmy z pojistného celé VIG se zvýšily o 3,1 procenta na 4,73 miliardy eur. Výrazného nárůstu skupina docílila v Polsku, kde výběr pojistného vzrostl o 44 procent na 498,1 milionu eur a VIG se zde dostala na třetí místo na trhu. VIG je největší pojišťovnou, která působí na mladých evropských trzích. "Úspěch naší strategie ve střední a východní Evropě prokazuje to, že zisk z těchto trhů již překračuje příspěvek Rakouska," uvedl ve zprávě firmy její generální ředitel Günter Geyer.

Výběr pojistného na domácím trhu klesl kvůli propadu u životního pojištění o 3,8 procenta na 2,2 miliardy eur. Hrubý zisk rakouské divize stoupl o 1,4 procenta na 140 milionů eur.

Zdroj: Ihned.cz, (čtk)

Přiložený dokument ke stažení


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy