RM-SYSTÉM»Události»Společnost Fortuna chystá na podzim další loterii

Společnost Fortuna chystá na podzim další loterii

17.08.2011 10:29
Praha - Společnost Fortuna chystá zhruba v říjnu spuštění nové loterie. O jejím typu ale ještě není uplně jasno. Půjde buď o loterii s losováním každých pět minut nebo o hru s denním slosováním, píše deník E15. Firma už v polovině července spustila novou hru Loto.

"Další hra přijde na podzim, mělo by to být ve stejné chvíli, kdy spustíme mediální kampaň," řekl deníku šéf loterijní divize Fortuny Martin Illner. Která varianta loterie nakonec zvítězí, to je podle Illnera ještě stále padesát na padesát.

Pokud by se losovalo každý den, pak by se Fortuna snažila přetáhnout od Sazky příznivce hry Šťastných 10. Ta je podle výše loňských tržeb dvojkou po Sportce mezi číselnými loteriemi s tržbami 1,31 miliardy korun. To představuje pětinu příjmů z číselných loterií Sazky v loňském roce.

Druhou možností je losování v pětiminutových intervalech, takzvané Keno. To provozuje Sazka také, ale příjmy z něj má zhruba desetkrát nižší než ze hry Šťastných 10.

Fortuna začala nedávno vydávat také stírací losy. V příštím roce se chystá tuto aktivitu podstatně zintenzivnit. Připravuje výrazně větší edice stíracích losů, a to na několikanásobném počtu prodejních míst, než je současná zhruba tisícovka.

Novou loterii, nazvanou Tipšestka, spustil v červenci i konkurenční Tipsport. Také ten se ale snaží o spuštění další hry, už několik měsíců ovšem naráží na nesouhlas ministerstva financí, informovaly v pondělí Lidové noviny. Podle státu naplňuje chystaná novinka Tipsportu definici spotřebitelské loterie, která je ze zákona zakázaná.

Trh s číselnými hrami zatím stále ovládá Sazka, která vybere na své hry asi desetkrát více peněz než konkurenti. Její pozici na trhu ale oslabily problémy se splácením pražské haly O2 arena a následné uvalení konkurzu. Toho chtějí využít i další firmy. Povolení k provozování číselných loterií už od ministerstva financí dostaly také společnosti Chance a Synot Tip. Ta spuštění číselné loterie plánuje na září letošního roku

Zdroj: České noviny.cz - Finanční noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.