RM-SYSTÉM»Události»Akcie NWR budou součástí indexu FTSE 250

Akcie NWR budou součástí indexu FTSE 250

10.06.2011 09:17
Akcie původem české těžební společnosti New World Resources (NWR) se od pondělí 20. června stanou součástí širšího akciového indexu londýnské burzy FTSE 250. Oznámila to včera firma, která sestavuje indexy FTSE. NWR v dubnu rozhodla o změně registrace sídla do Británie, aby se mohla kvalifikovat do některého z předních britských akciových indexů.

Přijetí NWR do FTSE 250 je součástí pravidelných čtvrtletních změn indexů FTSE. Spolu s NWR se do širšího londýnského indexu dostala firma digitálních medií Perform Group a vypadávají z něj investiční fond Schroders Asia Pacific a realitní firma Helical Bar. NWR v dubnu založila britskou holdingovou společnost NWR Plc, která se stala novou mateřskou firmou NWR.

Od změny registrace sídla a přijetí do některého z indexů FTSE si vedení společnosti slibuje stabilnější investorskou základnu a větší zájem o akcie firmy u globálních institucionálních investorů.

Akcie NWR na pražské burze se budou dál obchodovat beze změn. Dále se akcie NWR obchodují na varšavské burze.

Spolumajitelem NWR je podnikatel Zdeněk Bakala (majoritní vlastník vydavatelství Economia, které vydává Hospodářské noviny).

9.6.2011, Hospodářské noviny (čtk)


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy