RM-SYSTÉM»Události»Dividendy VIG se zvyšují

Dividendy VIG se zvyšují

25.05.2011 11:12
Valná hromada na základě vynikajícího koncernového výsledku za rok 2010, spojeného se zvýšením zisku (před zdaněním) o 15,1 procenta na přibližně 508 mil. eur a s růstem pojistného o 7,2 procenta na zhruba 8,6 mld. eur, souhlasila s návrhem představenstva na zvýšení dividendy a vyplacení 1 eura na akcii. Pozitivní výsledek významně ovlivnil vynikající vývoj obchodní činnosti v zemích střední a východní Evropy. Dnem výplaty dividendy a rozhodujícím dnem byl 16. květen 2011.

Pojistné za I. čtvrtletí roste

V rámci valné hromady byl poskytnut první výhled na vývoj pojistného za první čtvrtletí 2011. Předběžné předepsané, nekonsolidované pojistné Vienna Insurance Group vzrostlo oproti stejnému období minulého roku o 2,8 procenta na 2,65 mld. eur. Zatímco v Rakousku došlo k mírnému poklesu pojistného o 1,2 procenta, zaznamenaly trhy mimo Rakouska výrazný nárůst o 7,0 procenta. Celkově se tedy pojistné vyvíjí podle očekávání. Valná hromada zvolila členkou dozorčí rady KR Martinu Dobringer, generální ředitelku a předsedkyni představenstva společnosti Coface Austria Kreditversicherung AG. Jako osvědčená podniková manažerka si do této funkce přináší deset let zkušeností v nejrůznějších řídících orgánech a vynikající znalosti pojišťovnictví.

Dozorčí rada Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe má nyní toto složení:

prezident, generální ředitel v. v., KR Dr. Wolfgang Ruttenstorfer, předseda, generální ředitel v. v., KR Dr. Karl Skyba, místopředseda, generální opat a představený Bernhard Backovsky, generální ředitelka a předsedkyně představenstva, KR Martina Dobringer, předseda představenstva Mag. Alois Hochegger, předseda představenstva v. v. Mag. Reinhard Ortner, ředitel HR Dkfm. Heinz Öhler, generální ředitel Dr. Martin Roman, zástupce gen. ředitele Dr. Johann Sereinig, ředitel v. v. Mag. Dr. Friedrich Stara
Rozhodnutí valné hromady přijali akcionáři velkou většinou hlasů.

Na burze kótovaná Vienna Insurance Group (VIG) se sídlem ve Vídni je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílu na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Černé Hoře, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho existují pobočky Wiener Städtische Versicherung v Itálii a Slovinsku, jakož i pobočka Donau Versicherung v Itálii.
Vienna Insurance Group (VIG) je na rakouském trhu zastoupena Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung a Sparkassen Versicherung.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy