RM-SYSTÉM»Události»Fortuně stouply díky internetu sázky téměř o 17 procent

Fortuně stouply díky internetu sázky téměř o 17 procent

09.05.2011 11:36
Největší středoevropský provozovatel kurzových sázek Fortuna Entertainment Group přijal v prvním čtvrtletí sázky za 114,6 milionu eur (2,76 miliardy Kč). To je o 16,5 procenta více než před rokem. Fortuně se dařilo dobře hlavně kvůli internetu, kde se sázky zvedly meziročně více než o polovinu.

Hrubé výhry stouply o 19,5 procenta na 26,5 milionu eur. Společnost, která působí v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a na Maltě, to oznámila v tiskové zprávě.
"Výsledky potvrdily silný růstový trend, který Fortuna zaznamenala již v minulém období. Na růstu se nejvíce podílely trhy v České republice a na Slovensku, ze segmentů vykázalo největší dynamiku sázení přes internet," uvedl generální ředitel společnosti Jiří Bunda.
Podle něj se ukazuje, že firma se vydala správnou cestou, když vsadila na rozvoj internetu, ale i poboček, které on-line sázení dále podporují.
V Česku přijala Fortuna sázky za˙60,8 milionu eur, tedy meziročně o pětinu více. Hrubý zisk ze sázení v Česku dosáhl 9,9 milionu eur, o 18,3 procenta více než před rokem. Hrubé výhry v ČR meziročně stouply o 18,5 procenta na 11,8 milionu eur. "První čtvrtletí letošního roku bylo z hlediska výsledků dosažených na provozní úrovni nejsilnějším kvartálem od počátku 2010. Vděčíme za to příznivým tržním podmínkám, vysoké dynamice růstu zejména v oblasti sázení
on-line a rovněž pro Fortunu příhodným výsledkům sportovních zápasů," uvedl
finanční ředitel Michal Vepřek. "Z hlediska investic je pro nás v letošním roce nejdůležitější start loterie, kde plánujeme investovat stovky milionů korun na vybudování silnějšího tržního podílu, než jsme na začátku počítali," dodal. Fortuna je dvojkou českého kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. Hlavním akcionářem Fortuny je Penta Investments.

9.5.2011,Zdroj: Idnes


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.