RM-SYSTÉM»Události»Hutní montáže loni zvýšily tržby i zisk

Hutní montáže loni zvýšily tržby i zisk

04.04.2011 13:26
Akciová společnost Hutní montáže, firma ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, loni zvýšila tržby z 1,2 miliardy na 1,4 miliardy korun.

Hospodářský výsledek měl za rok 2010 před zdaněním hodnotu 131 milionů korun, což bylo o 14 milionů korun více než v roce 2009. „Podstatně rostl také počet zaměstnanců a zaměstnanců zprostředkovatelských pracovních agentur, kterým jsme dokázali dát práci. To se nám podařilo zejména díky tomu, že jsme se uplatnili se specializovanými činnostmi v oborech téměř nezasažených krizí," uvedl generální ředitel a předseda představenstva Hutních montáží Miroslav Přecechtěl. Společnost meziročně zvýšila počet zaměstnanců na 836 a v průměru najímala ještě dalších 255 externích pracovníků.

Hutní montáže vsadily na vysokou kvalifikaci lidí a na know-how pro nové energetické zdroje. „Takzvané nadkritické elektrárenské kotle vyžadují technologickou zdatnost a schopnosti vysoce kvalifikovaných lidí. Firem s tímto zázemím okolo nás v Evropě mnoho není," vysvětlil M. Přecechtěl. Připomněl, že vybudování zázemí pro tyto zakázky v energetice, na kterých Hutní montáže postavily svou strategii, vyžadovalo například nastartovat dokonalý systém přípravy zaměstnanců. Společnost zřídila ve Sviadnově na Frýdeckomístecku pracoviště, které se věnuje přípravě, zácviku, zkouškám a zaškolování zaměstnanců pro zmíněné zakázky. Kromě toho Hutní montáže spolupracují se svými odběrateli a školí své zaměstnance také přímo pod jejich dohledem v Německu či dalších zemích, kde se chystá výstavba nebo zásadní rekonstrukce energetických kapacit.

„Rozhodnutí jít i za cenu nemalých výdajů na montáže nových typů energetických kotlů, kde hraje zásadní roli zvládnutí práce se špičkovými materiály, bylo rozhodně momentem, který nám umožnil eliminovat dopady celosvětových hospodářských výkyvů," upozornil generální ředitel. Dokladem je podle něj i výhled na letošní rok, který slibuje zachování tržeb na loňské úrovni.

Letošní rok bude pro Hutní montáže opět ve znamení energetiky. K největším zakázkám v této oblasti patří montáže pro společnosti Alstom Power a Hitachi Power Europe. V tuzemsku pokračují práce na komplexní rekonstrukci tepelné elektrárny v Tušimicích. Největší kontrakty mají Hutní montáže v Německu, Holandsku (kam se firma loni vrátila po zhruba 20leté přestávce), na Slovensku i v tuzemských elektrárnách ČEZ. Kromě toho si firma otevírá cestu k novým dodávkám - do Francie, Španělska či Norska. Vedle energetiky jde především o papírenské či chemické kombináty a také o tradiční dodávky konstrukcí a montáže mostů či součásti železniční a dálniční sítě.

Zpracovala: Eva Kijonková, mediální zastoupení, tel.+420 721 857 097


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy