RM-SYSTÉM»Události»Nokia odhalila své plány: Se symbianem se nadále počítá

Nokia odhalila své plány: Se symbianem se nadále počítá

01.04.2011 16:35
Nad symbianem se u Nokie nestahují mračna, ačkoliv se o tom mluví už více než rok. Finský výrobce s ním nadále počítá do telefonů, bude nabízet symbianovým smartphonům podporu a dokonce chystá některá vylepšení systému.

Podle Purnima Kochikara, vice prezidenta Nokie, firma se symbianem nadále počítá. Napsal to v otevřeném dopisu vývojářům. I po uvedení nokií s operačním systémem Windows Phone 7 od Microsoftu by měl finský výrobce nabízet pro symbianové smartphony podporu.
Jak dlouho ale ještě, to ovšem viceprezident Nokie neprozradil. V některýchzemích, jako je Rusko, Čína, Indie nebo Turecko, bude platforma symbian nadále nabízena současně se smartphony s novým systémem od Microsoftu.
Nové Nokie se Symbianem^3 budou vybaveny procesory s taktem 1 GHz a více a rychlejšími grafickými procesory. V nejbližší době čeká Symbian^3 vylepšení uživatelského rozhraní.
Nová bude úvodní obrazovka, flexibilní widgety a také grafika ikon v menu. Vylepšení se dočká internetový prohlížeč, Ovi mapy s podporou sociálních sítí nebo obchod Ovi. Součástí vylepšení by mělo být i použití nového fontu písma.
První výrazné změny k lepšímu by se měl symbian dočkat v létě. Některá z vylepšení se objeví už v Nokii C7 Astound, kterou zanedlouho nabídne americký operátor T-Mobile.

1.4.2011, Mobil.cz


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy