RM-SYSTÉM»Události»Na vysokých školách se opět začíná obchodovat na burze

Na vysokých školách se opět začíná obchodovat na burze

22.02.2011 13:00
RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů ve spolupráci s Fio bankou spouští v rámci projektu finančního vzdělávání jarní kolo studijního výukového programu StudentBroker. V programu je zapojeno již 16 vysokých škol a univerzit z celé ČR.

StudentBroker poskytuje studentům přístup na burzu a umožňuje jim vyzkoušet si investování v reálném světe s fiktivními prostředky. Každý student získá virtuální 1 000 000 Kč pro investice do akcií z české burzy RM-SYSTÉM, USA, Německa, Polska a 50 000 USD k obchodování s deriváty - termínovanými kontrakty, jejichž podkladovým aktivem jsou indexy, měny nebo komodity jako např. zlato, ropa, pšenice.

Cílem projektu je seznámit studenty s kapitálovými trhy co nejrealističtěji. Pedagogům nabízí StudentBroker jednoduchý přehled o aktivitě a úspěšnosti jejich studentů. S ohledem na letní a zimní semestr jednotlivých vysokých škol je program spouštěn vždy dvakrát ročně. Po ukončení kola je provedeno vyhodnocení a nejlepší studenti každé vysoké školy jsou odměněni odbornou publikací na ekonomické téma. Jarní kolo bude ukončeno 31. května 2011.

Do programu se mohou přihlásit pouze studenti, kteří používají e-mail příslušné školy. Tím je zabezpečeno, že se přihlásí pouze skuteční studenti škol zapojených do projektu, a je tím zcela zamezen přístup cizím osobám. Registrace do programu se provádí z úvodní internetové stránky www.studentbroker.cz.

„Jsme velice potěšeni, že zájem ze strany vysokých škol a univerzit o projekt StudentBroker neustále roste. Důkazem jsou tři nově zapojené vysoké školy a jeden vysokoškolský klub při VŠE Praha, které budou moci svým studentům nabídnout k teoretickému základu rovněž možnost tréninkového investování na kapitálovém trhu v reálných podmínkách. Znalost problematiky kapitálového trhu považujeme i nadále za důležitou součást ekonomického vzdělání a věříme, že právě pomocí projektu StudentBroker budou účastníci moci získané zkušenosti uplatnit i v reálném životě," říká k tomu Marek Polka, ředitel Klientské divize Fio banky, partnera projektu.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy