RM-SYSTÉM»Události»Sdělení společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. k dohodě jejího majoritního vlastníka se společ

Sdělení společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. k dohodě jejího majoritního vlastníka se společ

08.02.2011 14:48
Amsterdam - Společnost Fortuna Entertainment Group N.V. (dále jen „Fortuna“ nebo „Společnost“), největší středoevropský provozovatel kurzových sázek působící na trzích v Polsku, České republice, Slovensku a Maďarsku, v souvislosti s dnes oznámenou dohodou o spolupráci jejího majoritního akcionáře, investiční skupiny Penta se společností Sazka poskytuje následující sdělení.

Fortuna Entertainment Group N.V. bude i nadále s podporou majoritního akcionáře pokračovat v samostatném loterijním projektu v České republice, jehož start se očekává v průběhu tohoto roku.
Fortuna již sestavila vlastní manažerský tým na loterijní projekt a plánuje v prvním pololetí vstoupit do loterijního segmentu prostřednictvím stíracích losů. Spuštění samotné loterie je plánováno v druhé polovině roku 2011. Strategií Fortuny je získat nejen stávající klienty loterijních her, ale především nové zákazníky a tímto vytvářet trh v České republice, jehož penetrace měřená výší sázky na jednoho obyvatele je v porovnání se jinými státy (například Slovenskem nebo Maďarskem) nízká.
Fortuna není přímým účastníkem dohody mezi investiční skupinou Penta a Sazkou. Diskuze o možných synergiích s loterijní společností budou reálné v okamžiku, kdy dojde k finanční stabilizaci Sazky.

Přiložený dokument ke stažení


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.