RM-SYSTÉM»Události»Orco prodalo realitní projekt v centru Berlína

Orco prodalo realitní projekt v centru Berlína

02.02.2011 10:50
Realitní firma Orco Immobilien ze skupiny Orco Germany prodala svůj rozestavěný realitní projekt na Lipském náměstí v centru Berlína za 89 milionů eur, tedy asi za 2,1 miliardy korun. Po dokončení stavby dostane developer od blíže neurčeného kupce dalších 30 milionů eur (kolem 725 milionů korun).

První splátku ve výši 67 milionů eur (kolem 1,6 miliardy korun) už Orco dostalo. Peníze z této splátky použije firma na splacení bankovních úvěrů, ze kterých stavbu financovala. Druhá splátka má přijít v únoru. Poslední peníze Orco za projekt dostane po jeho dokončení.
Prodaný projekt tvoří obchody, kanceláře i byty. Stavbu začalo Orco podle údajů na svém webu v roce 2009, předání plánuje na rok 2012. Poradenská společnost DTZ na konci roku 2009 odhadla hodnotu projektu na 84 milionů eur (podle současného kurzu zhruba dvě miliardy korun).
Orco Germany je součástí skupiny Orco. Hlavní oblast jejího podnikání je v Česku. Firma plánuje v Praze- Bubnech na místě bývalého nádraží výstavbu rozsáhlého komerčního a bytového komplexu.
V posledních dvou letech ale společnost řešila hlavně vysoké zadlužení. Kvůli dluhům se firma nacházela přes rok v režimu soudní ochrany před věřiteli. Loni v květnu ale obchodní soud v Paříži schválil obchodní plán Orka, který zahrnuje splacení dluhu firmy během příštích deseti let.

2.2.2011, E15 (čtk)


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy