RM-SYSTÉM»Události»Orco uvede na burzy akcie z loňské emise

Orco uvede na burzy akcie z loňské emise

28.01.2011 10:50
Developerská společnost Orco uvede na burzy v Praze, Paříži, Varšavě a Budapešti 2,02 milionu nových akcií, které vydala při druhém a třetím navýšení kapitálu v dubnu 2010. Oznámila to včera firma.

Celkem 1,09 milionu akcií z prvního navýšení kapitálu bylo na burzy již uvedeno. Akcie z druhého a třetího navýšení čekaly na schválení prospektu regulátorem CSSF, který Orco získalo k 24. lednu 2011.

Orco loni navýšilo kapitál v okamžiku, kdy se hlavní akcionářský podíl ve firmě pokoušela získat společnost Millenius Investments. Tomu se tak podařilo zabránit. "Možnost prodeje akcií, které byly v dubnu 2010 emitovány ve prospěch několika investičních fondů při průměrné ceně pět eur za jednu akcii, může vytvořit určitý tlak na tržní cenu. Zprávu proto vnímáme jako mírně negativní," uvedli analytici společnosti KBC Securities na serveru Patria.cz.

V Praze včera akcie Orca oslabily o 0,84 procenta na 177,5 koruny. Orco se v posledních dvou letech potýká s vysokým zadlužením. Kvůli dluhům se firma nacházela přes rok v režimu soudní ochrany před věřiteli. Loni v květnu ale obchodní soud v Paříži schválil obchodní plán Orca, který zahrnuje restrukturalizaci dluhu a jeho splacení během příštích deseti let.

Za první tři čtvrtletí loňského roku se Orco dostalo do zisku 241,9 milionu eur (5,86 miliardy korun) po ztrátě 201,2 milionu eur, kterou utrpělo v roce 2009. 2,02 MILIONU NOVÝCH AKCIÍ,
vydaných při druhém a třetím navýšení kapitálu v dubnu 2010, uvede Orco na burzy v Praze, Paříži, Varšavě a Budapešti. Budou plně srovnatelné se stávajícími akciemi firmy.

27.1.2011, E15 (čtk)


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy