RM-SYSTÉM»Události»Zadlužené Orco chce prodat několik projektů

Zadlužené Orco chce prodat několik projektů

25.11.2010 14:59
Developerská společnost Orco Property Group hodlá tento měsíc ohlásit prodej dvou projektů v Praze.

Uvedl to včera podle agentury Reuters generální ředitel podniku Jean-Francois Ott. Dodal, že do konce roku plánuje Orco ohlásit rovněž prodej jednoho projektu v Budapešti.

Firma, která se nyní potýká s vysokým zadlužením, podle Otta v listopadu ohlásí prodej projektu kancelářských prostor ve Vysočanech a bytového projektu v Jeremiášově ulici. Ott rovněž uvedl, že firma dosáhne plánovaných celoročních tržeb 280 až 300 milionů eur (6,9 až 7,4 miliardy Kč).

Orco hodlá podle Otta během 12 až 18 měsíců prodat také majetek svého fondu Endurance Fund Office, který má hodnotu 340 milionů eur. Firma bude preferovat prodej tohoto majetku jako celku.

Společnost Orco se již dříve dohodla, že prodá část svého projektu na Lipském náměstí v centru Berlína německé firmě High Gain House Investments (HGHI), s níž bude na projektu spolupracovat.

Podle Otta by měla mít Orco v projektu podíl 25 až 35 procent. Hodnota projektu se odhaduje na 400 až 450 milionů eur.

Společnost Orco patří mezi přední developerské společnosti ve střední Evropě a s jejími akciemi se obchoduje na pražské burze. Včera stouply její akcie o 2,91 procenta na 180,10 Kč. Od začátku letošního roku stouply o 6,6 procenta.

Společnost, která má sídlo v Lucembursku se v prvním pololetí díky přehodnocení dluhopisů přehoupla do zisku 238 milionů eur proti loňské ztrátě 199 milionů eur. Výsledky za třetí čtvrtletí zveřejní společnost ve čtvrtek.

25.11.2010, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy