RM-SYSTÉM»Události»Společnost OKD je druhým největším filantropem v České republice

Společnost OKD je druhým největším filantropem v České republice

16.11.2010 16:51
AMSTERDAM (15. listopad 2010) – Společnost New World Resources N.V. (dále jen „NWR“ nebo „Společnost“), s potěšením oznamuje, že její dceřiná společnost OKD, a.s. („OKD“) získala vysoké ocenění za filantropii v České republice. Obsadila druhé místo v soutěži TOP Filantrop 2010, která oceňuje české firmy za jejich přínos v oblasti podpory veřejně prospěšných projektů.

V roce 2009 věnovala OKD na obecně prospěšné účely Nadaci OKD více než 5,4 milionů EUR. Podpořila takto projekty z oblasti sociálních a zdravotních služeb, vzdělávání, kultury a péče o životní prostředí.

„Dlouhodobá systematická podpora veřejně prospěšných aktivit je něco, co OKD činí automaticky, vzhledem k charakteru našeho podnikání. Jsme rádi, že v této oblasti máme rovněž plnou podporu našich akcionářů," uvedla ředitelka korporátní komunikace NWR Petra Mašínová.

Nadace OKD byla založena v roce 2008 a OKD do ní odvádí každoročně 1 % ze svého hrubého zisku. Díky tomu se společnost umístila na medailových pozicích také v žebříčcích, které hodnotí firemní dary ve srovnání s tržbami a ziskem. Celá skupina NWR přispěla od roku 2008 Nadaci OKD částkou 10,5 milionu EUR.

TOP Filantrop je jediný žebříček v České republice, jež pod záštitou Fóra dárců detailně sleduje společenskou odpovědnost firem a oceňuje ty z nich, které považují společensky odpovědné aktivity za nedílnou součást své firemní kultury.

Pro další informace se, prosím, obraťte na:

Korporátní komunikace
Petra Mašínová
Tel: +31 65 476 4119
E-mail: pmasinova@nwrgroup.eu

Přiložený dokument ke stažení


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.