RM-SYSTÉM»Události»Skupina VIG zvedla zisk o jedenáct procent

Skupina VIG zvedla zisk o jedenáct procent

10.11.2010 09:06
Rakouské pojišťovací skupině Vienna Insurance Group (VIG) se daří zlepšovat hospodaření. Ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk téměř o 11 procent na 122 milionů eur, od ledna do září pak čistý zisk skupiny narostl na 291 milionů eur. Analytici výsledky skupiny, která v tuzemsku vlastní mimo jiné pojišťovnu Kooperativa, Českou podnikatelskou pojišťovnu a Pojišťovnu České spořitelny, hodnotí neutrálně.

Hrubé předepsané pojistné vzrostlo meziročně o 7,1 procenta na 6,5 miliardy eur, především díky vývoji v segmentu životního pojištění. VIG si v tomto segmentu trhu připsala 17procentní zisk. Vedení společnosti oznámilo, že v rámci optimalizace kapitálové struktury uvažuje o vydání podřízených dluhopisů v objemu okolo 500 milionů eur.
Hůře, než očekávání trhu podle analýzy společnosti Patria dopadly výnosy z pojištění. Ty sice od ledna do konce září vzrostly meziročně o 7,1 procenta na 6,5 miliardy eur, samotné třetí čtvrtletí bylo ale meziročně pouze o tři procenta. V Česku pojistné skupiny VIG stouplo téměř o osm procent na 1,3 miliardy eur.
"Trendy ve střední a východní Evropě nejsou jednotné," upozornil generální ředitel společnosti Günter Geyer. "V Rakousku, České republice a na Slovensku pozorujeme velký zájem o životní pojištění, zatímco v Polsku převažuje silná poptávka po neživotním pojištění," dodal.
"Celkově hodnotíme zveřejněné výsledky neutrálně a neměly by vyvolat výraznější tržní reakci," řekl analytik JT Banky Milan Lávička. Kombinovaný ukazatel nákladů a škod, takzvaný combined ratio, se podle analytika Patrie Tomáše Sýkory navzdory přírodním katastrofám v regionu udržel pod hranicí 100 procent na úrovni 98,2 procenta.

10.11.2010, Pavel Daniel, E15


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy