RM-SYSTÉM»Události»KIT digital očekává rekordní tržby

KIT digital očekává rekordní tržby

10.11.2010 09:03
Technologická společnost KIT digital ve třetím čtvrtletí očekává rekordní tržby a výrazný nárůst provozního zisku.

Tržby mají přesáhnout 27 milionů dolarů (asi 476 milionů Kč), což bude meziroční nárůst asi o 147 procent. Provozní zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) se má zvýšit asi o 376 % na 4,4 milionu dolarů. Firma, jejíž akcie se obchodují na pražské burze a americkém trhu Nasdaq, to uvedla v tiskové zprávě.

"Během čtvrtletí jsme v čistém vyjádření získali více než 45 nových klientů, mezi nimiž je i několik velkých klientů z řad telekomunikací a provozovatelů sítí," sdělila firma. Podrobněji se chce vyjádřit 22. listopadu.

Předběžné výsledky, které KIT digital nastínil, zatím nejsou auditované. Hospodaření by ale celkově mělo skončit čistou ztrátou, a to hlavně kvůli odpisům, kompenzaci v akciích, ztrátě z derivátových transakcí a náklady na začlenění podniků, které firma převzala. KIT digital je předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti správy videoobsahu, který přes IP protokol poskytuje pro různá zobrazovací zařízení. Podnik sídlí v Praze, hlavní pobočky má ale v mnoha zemích všech kontinentů.

10.11.2010, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy