RM-SYSTÉM»Události»Studenti vysokých škol budou opět soutěžit na burze

Studenti vysokých škol budou opět soutěžit na burze

21.10.2010 10:00
RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů ve spolupráci s Fio bankou spouští v rámci projektu finančního vzdělávání nové kolo studijního výukového programu StudentBroker. Programu se účastní poprvé studenti 13 vysokých škol a univerzit z celé České republiky.

StudentBroker poskytuje studentům přístup na burzu a umožňuje jim vyzkoušet si investování v reálném světe s fiktivními prostředky. Každý student získá virtuální 1 000 000 Kč pro investice do akcií z české burzy RM-SYSTÉM, USA, Německa, Polska a 50 000 USD k obchodování s deriváty - termínovanými kontrakty, jejichž podkladovým aktivem jsou indexy, měny nebo komodity jako např. zlato, ropa, pšenice.

Cílem projektu je seznámit studenty s kapitálovými trhy co nejrealističtěji. Pedagogům nabízí StudentBroker jednoduchý přehled o aktivitě a úspěšnosti jejich studentů. S ohledem na letní a zimní semestr jednotlivých vysokých škol je program spouštěn vždy dvakrát ročně. Po ukončení kola je provedeno vyhodnocení a nejlepší studenti každé vysoké školy jsou odměněni publikací na ekonomické téma. Aktuální kolo bude ukončeno 31.1.2011.

Do programu se mohou přihlásit pouze studenti, kteří používají e-mail příslušné školy. Tím je zabezpečeno, že se přihlásí pouze skuteční studenti škol zapojených do projektu, a je tím zcela zamezen přístup cizím osobám. Registrace do programu se provádí z úvodní internetové stránky www.studentbroker.cz.

„Znalost problematiky kapitálového trhu považujeme za důležitou součást ekonomického vzdělání. K teoretickému základu je však potřeba přidat i praktické zkušenosti, které mohou studenti bez rizika získat právě díky projektu StudentBroker a poté uplatnit v reálném životě. Zkušenosti z minulých ročníků svědčí o tom, že zájem studentů o akcie a burzu roste," říká k tomu Marek Polka, ředitel Klientské divize Fio banky, partnera projektu.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy