RM-SYSTÉM»Události»Společenská odpovědnost je v podnikání NWR jednou z hlavních priorit

Společenská odpovědnost je v podnikání NWR jednou z hlavních priorit

14.07.2010 17:47
AMSTERDAM (14. července 2010) – Společnost New World Resources N.V. (NWR), přední středoevropský producent černého uhlí a koksu, představuje novinky, které realizuje na poli společenské odpovědnosti (CSR).

V oblasti společenské odpovědnosti si NWR od letošního roku stanovuje konkrétní, měřitelné cíle. Mezi ně patří například plán na snížení koeficientu úrazovosti v důlních provozech na polovinu v horizontu následujících pěti let..Součástí priorit jsou i opatření, která povedou k nižší spotřebě vody, elektrické energie nebo efektivnějšímu nakládání s odpady.Podrobnější informace o svých aktivitách v oblasti CSR bude společnost NWR přinášet v nově rozšířené sekci firemního webu. CSR sekce internetových stránek www.newworldresources.eu je rozdělena do tří přehledných oblastí - péče o zaměstnance, péče o životní prostředí a péče o region, včetně rozvoje místních komunit.

"Skupina NWR ve svém podnikání dlouhodobě sází na koncept udržitelného rozvoje podnikání - investice do nových šetrnějších technologií, do bezpečnosti práce nebo ochrany přírody, které skupina NWR realizuje, nenajdou v českém těžebním průmyslu srovnání," říká Marek Jelínek, výkonný a finanční ředitel NWR. "Klademe důraz také na rozvoj dobrých vztahů s našimi zákazníky, dodavateli a zaměstnanci. Samozřejmostí je i otevřená komunikace s veřejností. Bez toho se žádná úspěšná firma neobejde," dodává Jelínek.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.