RM-SYSTÉM»Události»New World Resources vyplatí horníkům výkonnostní prémie

New World Resources vyplatí horníkům výkonnostní prémie

03.06.2010 10:55
Amsterdam (3. června 2010) – Společnost New World Resources N.V. (dále jen „NWR“ nebo „Společnost“), přední středoevropský producent černého uhlí a koksu, oznamuje, že horníci její dceřiné společnosti OKD, a.s. („OKD“) obdrží výkonnostní prémie a vyšší přídavky na dovolenou nad rámec hodnot, které byly stanoveny při vyjednávání s odborovými organizacemi. Společnost k tomuto kroku přistoupila na základě dobré provozní výkonnosti a úspěšných cenových vyjednávání uzavřených v prvním čtvrtletí letošního roku.

Klaus-Dieter Beck, výkonný člen představenstva NWR a generální ředitel OKD, uvedl: „Během vyjednávání s odborovými organizacemi, které vedlo k podpisu naší současné kolektivní smlouvy, jsem slíbil, že v případě dosažení dobré provozní výkonnosti odměníme naše zaměstnance. Prémie jsou také oceněním pro naše pracovníky, kteří nám předložili efektivní návrhy vedoucí ke zvýšení produktivity a bezpečnosti práce."

NWR již v letošním roce oznámila, že ačkoliv očekává udržení osobních nákladů pro rok 2010 na stejné úrovni při konstantním měnovém kurzu jako v roce 2009, zváží vyplacení výkonnostních prémií zaměstnancům v případě zlepšení tržních podmínek a dosažení stanovených produkčních cílů. Výše dnes oznámených prémií, které se nevztahují na členy vrcholového managementu a ředitele dolů OKD, nebudou mít významný vliv na celkovou výši osobních nákladů Společnosti v letošním roce.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.