RM-SYSTÉM»Události»New World Resources dokončuje novou koksárenskou baterii

New World Resources dokončuje novou koksárenskou baterii

01.06.2010 15:03
Společnost New World Resources N.V. (dále jen „NWR“ nebo „Společnost“), přední středoevropský producent černého uhlí a koksu, oznamuje dokončení nové koksárenské baterie v České republice. Baterii bude provozovat dceřiná společnost NWR, OKK Koksovny a.s. (dále jen „OKK“), která je největším evropským výrobcem slévárenského koksu.

Dokončení nové koksárenské baterie je součástí poslední fáze Programu optimalizace koksoven 2010 ("COP 2010"), investičního programu NWR o celkovém objemu 63 milionů EUR, jehož cílem je zvýšení efektivity a produktivity koksárenských provozů Společnosti.

Nově postavená koksárenská baterie č. 10 v koksovně Svoboda společnosti OKK v Ostravě dnes zahájila proces vysoušení před zkušebním provozem, jehož začátek je naplánován na listopad letošního roku.

Michal Kuča, ředitel OKK uvedl: „Dokončení nové koksárenské baterie je klíčovým milníkem programu COP 2010. Baterie využívá technologie, které splňují ta nejpřísnější kriteria ochrany životního prostředí, Nyní se připravujeme na zkušební provoz, který by měl být zahájen koncem letošního roku."

 

NWR v roce 2009 vyrobila 0,8 milionu tun koksu. Objemy prodejů koksu externím odběratelům v roce 2009 dosáhly 0,7 milionu tun, z toho zhruba 45 procent tvořil vysokopecní koks, 25 procent slévárenský koks a 30 procent jiné typy koksu. Očekávaná produkce koksu pro rok 2010 činí 1 milion tun a očekává se, že 58 procent tohoto objemu bude tvořit vysokopecní koks, 29 procent slévárenský koks a 13 procent jiné typy koksu.

 

Další informace vám poskytne:

New World Resources N.V.
Korporátní komunikace
Tel.: +420 225 282 163
E-mail: petra.masinova@okd.cz


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.