RM-SYSTÉM»Události»New World Resources vyhlášena nejlépe řízenou společností ve svém odvětví v regionu

New World Resources vyhlášena nejlépe řízenou společností ve svém odvětví v regionu

24.05.2010 09:18
Společnost New World Resources N.V. („NWR”), přední středoevropský producent černého uhlí a koksu, s potěšením oznamuje, že byla vyhlášena nejlépe řízenou společností v těžebním a metalurgickém průmyslu v žebříčku nejlépe řízených společností regionu střední a východní Evropy („Best Managed Company in the Metals and Mining Sector in Central and Eastern Europe”) vyhlašovaném každoročně časopisem Euromoney.

Žebříček oceňuje společnosti s nejpřesvědčivějšími a nejpromyšlenějšími podnikatelskými strategiemi v rámci celého regionu, na národních trzích i v jednotlivých odvětvích, a vyzdvihuje ty společnosti, které prokazují nejlepší standardy v corporate governance.

Hodnocení se opírá o průzkum mezi analytiky významných bank, konzultačních firem a výzkumných institucí zaměřujících se na střední a východní Evropu. Respondenti jsou požádáni, aby nominovali tři nejlepší společnosti v každé zemi či odvětví, které sledují, a to s přihlédnutím k tržní síle, ziskovosti, růstovému potenciálu, kvalitě managementu a také výnosům.

 

NWR ve stejném žebříčku bodovalo ještě jednou, a to druhým pořadím v hodnocení společností, které vykázaly nejlepší zlepšení („Most Improved Company in Central and Eastern Europe").

„Obě ocenění nás velmi těší nejen proto, že jsou uznáním tvrdé práce, píle a talentu našeho manažerského týmu, ale obzvláště proto, že reflektují názor profesionálů a odborné veřejnosti na trzích, kde působíme," říká Petra Mašínová, ředitelka korporátní komunikace NWR.

 

Zařazení do žebříčku nejlépe řízených společností ve střední a východní Evropě zveřejněný v květnovém vydání časopisu představuje nejvýznamnější ocenění, které Euromoney společnostem v regionu uděluje.

Kompletní výsledky průzkumu včetně metodiky jsou k dispozici na webových stránkách časopisu na adrese www.euromoney.com a také v květnovém tištěném vydání časopisu.

 

Pro další informace kontaktujte:

New World Resources N.V.
Petra Mašínová
korporátní komunikace
Tel.: +420 225 282 163
E-mail: petra.masinova@okd.cz


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.