RM-SYSTÉM»Události»Dvojnásobný úspěch korporátní komunikace NWR

Dvojnásobný úspěch korporátní komunikace NWR

17.05.2010 11:07
New World Resources N.V. („NWR“) s potěšením oznamuje, že její dceřiná společnost OKD, a. s. („OKD“) dosáhla významného ocenění na poli korporátní komunikace.

V soutěži Zlatý středník, v rámci níž každoročně nezávislí odborníci hodnotí firemní publikace a webové prezentace českých společností, získaly ve své kategorii druhé místo firemní novinyOKD - Horník, které pro těžaře vydává v nákladu 28.000 výtisků společnost R MEDIA. V soutěži, do které bylo v letošním roce přihlášeno 130 firemních publikací, byla oceněna také výroční zpráva Nadace OKD.

 

Zpravodaj Horník, který každý týden čtou nejen zaměstnanci společnosti, ale i jejich rodiny či horníci v důchodu, prošel v roce 2009 razantní změnou. Kromě nové grafické podoby nabízí čtenářům například celou stranu věnovanou firemní Nadaci OKD, podrobné zpravodajství ze života dolů nebo obměněnou stránku určenou pro polské pracovníky OKD.

Ocenění Top Rated v soutěži získal také firemní profil OKD, internetové stránky a výroční zpráva společnosti za rok 2008.

 

„Firemní noviny nebo časopis jsou v dnešní době pevnou součástí komunikace každé větší firmy. My ovšem nechceme předávat informace pracovníkům pouze z povinnosti. Naopak snažíme se připravovat obsah Horníka tak, aby kromě podstatných a včasných zpráv ze společnosti, přinášel čtenářům možnost přečíst si zajímavé novinky z regionu nebo se dozvědět o našich nadačních projektech. Věřím, že nová podoba časopisu čtenáře skutečně baví," uvedla Petra Mašínová, ředitelka korporátní komunikace NWR.

Kromě Horníka v soutěži výrazně zabodovala i Výroční zpráva Nadace OKD, která v kategorii firemních a dalších výročních zpráv získala druhé místo. Úspěch nadační publikace je uznáníhodný vzhledem k tomu, že se prosadila v konkurenci výročních zpráv velkých společností, které mají na jejich přípravu vyčleněny výrazně vyšší finanční prostředky.

„Jsme velmi rádi, že již naše první výroční zpráva dosáhla tak výrazného úspěchu. Snažili jsme se především netradiční formou předat čtenářům všechny podstatné informace o činnosti naší nadace," vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová. Grafickou a obsahovou pestrost dodala publikaci agentura Bison & Rose, která patří mezi tradiční partnery hornické nadace.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.