RM-SYSTÉM»Události»ECM prodala pražský projekt City Court za téměř 200 milionů korun

ECM prodala pražský projekt City Court za téměř 200 milionů korun

10.05.2010 10:04
Developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM) prodala za celkem 199,4 milionu korun ještě nepostavenou kancelářskou budovu City Court v Praze na Pankráci. Kupujícím je Skanska Central Europe Holding. Po odečtení dluhů ECM na transakci vydělala 138,5 milionu korun.

„Je důležité upozornit, že výstavba ostatních projektů na přilehlých pozemcích nebude touto transakcí nikterak ovlivněna," řekl Milan Janků, prezident a předseda představenstva ECM. Získané prostředky hodlá developer investovat do zbývajících projektů na Pankráci, dodal Janků. Projekt City Court, který má stavební povolení, po dokončení nabídne přes 17 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

Pankrác je zavedenou kancelářskou lokalitou a zároveň ji vyhledávají investoři do nemovitostí, upozornil James Chapman z poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Dvě největší investiční transakce se loni uskutečnily právě na Pankráci. ECM již na sklonku loňského roku prodala mrakodrap City Tower za 130 milionů eur (asi 3,5 miliardy korun). Druhou největší transakcí byl loni prodej kancelářského komplexu Gemini německému fondu Deka Immobilien za 110 milionů eur. Gemini stojí taktéž na Pankráci.

ECM je kótovaná na pražské burze. Firma loni meziročně snížila ztrátu na 62,3 milionu eur.

 

10.5.2010, Martina Marečková, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy