RM-SYSTÉM»Události»CME snížila ve čtvrtletí ztrátu

CME snížila ve čtvrtletí ztrátu

06.05.2010 10:04
Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova, snížila v letošním prvním čtvrtletí čistou ztrátu meziročně o pět procent na 42,3 milionu dolarů (zhruba 841,8 milionu Kč). Výnosy firmě o pět procent stouply na 143,6 milionu USD. Konsolidované výsledky včera sdělila společnost.

Provozní ztráta za dané čtvrtletí poklesla o 52,2 milionu dolarů na 19,1 milionu USD, a je tak v souladu s očekáváním analytiků. Výše zisku před odpisy, úroky a zdaněním (EBITDA) poklesla v prvním čtvrtletí meziročně o 97 procent, tedy téměř 27 milionů dolarů, na 841 000 dolarů. Plně zředěná ztráta na akcii se snížila o 0,38 USD na ztrátu 0,67 dolaru, uvádí tisková zpráva.

Výsledky na úrovni EBITDA výrazně zaostaly za očekáváním trhu. „Příčinou jsou nižší tržby a zejména vyšší provozní náklady," uvedl analytik společnosti Atlantik FT Patrick Vyroubal. Tržní očekávání podle něj nenaplnila ani výše tržeb společnosti.

„Na růstu tržeb se příznivě projevil vývoj měnových kurzů a akvizice Media Pro Entertainment, což více než kompenzovalo pokles tržeb v lokální měně," uvedl Vyroubal.
CME působí v šesti zemích střední a východní Evropy. Největšími trhy jsou pro ni český a rumunský, dále má své aktivity v Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku a na Slovensku. Letos se stáhla z Ukrajiny.

„Naše bývalé obchodní činnosti na Ukrajině jsou vykazovány pro všechna období jako ukončené činnosti," uvedla firma.

Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražském trhu.
V Praze včera v atmosféře velkých výprodejů klesly nejvíce z elitních akcií - o 11,54 procenta na 577 korun.

 

6.5.2010, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy