RM-SYSTÉM»Události»Nokia ukázala zbraň proti iPhonu

Nokia ukázala zbraň proti iPhonu

28.04.2010 09:49
Finský výrobce mobilních telefonů Nokia včera představil podrobnosti svého nového vlajkového modelu mobilního telefonu N8. „Chytrý“ telefon v nejvyšší cenové kategorii má konkurovat telefonům iPhone a Blackberry a bude první, který bude vybaven novým softwarem Symbian 3.

Tenký telefon s hliníkovým tělem nabídne dotykový displej s úhlopříčkou devět centimetrů. N8 přitom jako první telefon finské značky nabídne ovládání pomocí gest. Mezi hlavní lákadla telefonu patří fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů s automatickým ostřením, xenonovým bleskem a funkcí rozpoznávání obličeje, který navíc umožní pořizovat videonahrávky v HD rozlišení. Mezi další výbavou nechybí připojení k internetu pomocí Wi-Fi nebo rychlých mobilních služeb 3G. Pro navigování bude telefon disponovat GPS a navigační aplikací zdarma. Cena telefonu bude podle Nokie bez dotací a daní 370 eur (asi 9430 korun).

Nokia v nabídce dražších chytrých modelů dlouho zaostávala za konkurenty v čele s firmou Apple a jejím iPhonem. Jejím posledním želízkem v segmentu vyspělých telefonů byl model N95, který představila už v roce 2006.

Minulý týden Nokia odložila zahájení prodeje telefonů s programem Symbian 3 až na třetí čtvrtletí. Firma si od uvedení nového telefonu na trh slibuje, že díky němu začne získávat zpět podíl na trhu drahých telefonů, který v posledních letech ztratila.

„Pokud bude N8 spolehlivý, bude prvním krokem ve snaze dostat dražší telefony Nokie zpět na věrohodnou úroveň," řekl agentuře Reuters Ben Wood z firmy CCS Insight.

 

28.4.2010, Lidové noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy