RM-SYSTÉM»Události»Skupina držitelů dluhopisů Orco odmítá plán vedení

Skupina držitelů dluhopisů Orco odmítá plán vedení

22.04.2010 11:19
Skupina držitelů dluhopisů developerské společnosti Orco, zastupující údajně přes třetinu vlastníků obligací developera, odmítá plány vedení Orca na restrukturalizaci dluhu. Záměr prý totiž nezaručuje, že Orco bude mít na financování dluhu dostatek hotovosti. Informovala o tom včera agentura Reuters.

Sdružení vlastníků dluhopisů vadí, že Orco prý podhodnotilo objem závazků z vydaných dluhopisů. Orco v současnosti navrhuje, aby se splatnost některých dluhopisů prodloužila až do roku 2020.

Držitelé dluhopisů plán Orca odmítli již na valné hromadě na začátku roku. Orco se již více než rok nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli. O obchodním plánu na další období a na vyřešení celkového dluhu ve výši kolem 1,6 miliardy eur (asi 40,5 miliardy korun) má do 25. června rozhodnout obchodní soud v Paříži.

Vlastníci obligací nejsou jedinou skupinou kolem Orca, kteří v současnosti vyjadřují nespokojenost se směřováním jedné z největších developerských firem ve střední Evropě. V pondělí se má z iniciativy skupiny akcionářů stavitelské firmy kolem společnosti Millenius Investments uskutečnit valná hromada developerské skupiny. Millenius na ní chce odvolat současné vedení Orca, v jehož čele stojí jeho zakladatel Jean Francois Ott.

 

22.10.2010, Hospodářské noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy