RM-SYSTÉM»Události»Millenius zpochybnil vydání nových akcií Orca

Millenius zpochybnil vydání nových akcií Orca

14.04.2010 11:10
Firma Millenius Investments, která je největším akcionářem společnosti Orco, napadla představenstvo developerské společnosti za to, že při nedávném úpisu akcií nenabídlo cenné papíry nejprve stávajícím akcionářům.

„Lucemburský zákon přísně vymezuje možnosti odebrání práva přednostního úpisu akcií - tedy základního práva všech akcionářů," uvádí Millenius Investments a požaduje, aby představenstvo společnosti Orco vysvětlilo důvody, které vedly k navýšení základního kapitálu.

Orco minulý týden dvakrát navýšilo svůj základní kapitál, dohromady o 13,2 milionu eur. Nové akcie byly vydány za cenu o třetinu nižší, než je jejich tržní hodnota na burze.

Skupina akcionářů okolo Millenius Investments proto podezřívá představenstvo Orca, že se snaží získat hlasy pro důležitou valnou hromadu společnosti, která se bude konat 26. dubnaNa ní se má hlasovat o tom, zda současné představenstvo zůstane nadále v čele firmy.

Předseda představenstva Jean Francois Ott na svém blogu uvedl, že navýšení kapitálu bylo schváleno představenstvem již dávno, uskutečnit ho ale bylo možné podle lucemburského práva až po zveřejnění účetní závěrky na konci března.

Peníze za nové akcie mají jít podle něj na rezidenci Mostecká u Karlova mostu či věž Zlota 44 ve Varšavě.

 

14.4.2010, Adam Šoltys, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy