RM-SYSTÉM»Události»Orco zřejmě prohloubí ztrátu

Orco zřejmě prohloubí ztrátu

30.03.2010 10:43
Developerská společnost Orco Property Group by měla dnes po uzavření kapitálových trhů oznámit hospodářské výsledky. Analytici počítají s prohloubením celkové ztráty oproti roku 2008. Mezitím se ovšem hlásí o svá práva další skupiny akcionářů.

„Čekám, že uvidíme prohloubení celkové ztráty někam k hodnotám 260 až 265 milionů eur, což je jen malé zlepšení proti 390,6 milionu eur ztráty v roce 2008," konstatoval analytik BH Securities Petr Hlinomaz. Překvapit u výsledků může podle analytika Atlantiku FT Patricka Vyroubala přecenění portfolia. „V případě, že by Orco vykázalo negativní přecenění portfolia za druhé pololetí 2009, kdy se očekává hodnota kolem nuly, pak je teoreticky možné očekávat negativní reakci, protože by to mohlo mít významný vliv na čisté jmění na akcii, které bylo 15 eur na akcii v prvním pololetí 2009," řekl Vyroubal. Kdyby ale ztráta z přecenění byla v rozmezí dvou až tří procent z hodnoty celého portfolia, tedy zhruba 50 milionů eur, pak by to podleVyroubala znamenalo dopad téměř čtyř eur na čisté jmění na akci (NAV).

Ještě před oznámením hospodářských výsledků Orka se objevují zprávy o změnách jeho vlastnické struktury. „Oznámené změny nemají podle mě kurzotvorný dopad," zhodnotil analytik Komerční banky Josef Němý.

 

30.3.2010, E15


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy