RM-SYSTÉM»Události»Ve společné realitní firmě s ECM bude mít PPF tříčtvrtinový podíl

Ve společné realitní firmě s ECM bude mít PPF tříčtvrtinový podíl

26.03.2010 10:36
Součástí holdingu nakonec nebude podíl Milana Janků ve společnosti ECM Real Estate Investments.

Skupina PPF a realitní podnikatel Milan Janků se dohodli na postupu právních kroků vedoucích k založení společného podniku PPF ECM Holding. PPF Group bude mít v holdingu podíl 75 procent, Janků 25 procent, uvedla včera PPF.

Proti původním předpokladům nebude součástí holdingu podíl Janků v ECM Group, prostřednictvím které Janků vlastní ECM Real Estate Investments, firmu s akciemi na pražské burze. „Dohodli jsme se s PPF, že vzhledem k aktuálním výzvám, které mám s ECM před sebou, budu mít projekty ECM pod svou kontrolou a budu v této firmě dál podnikat na vlastní riziko," řekl v rozhovoru pro Lidové noviny Janků. PPF ECM Holding prý není a ani se nestane akcionářem ECM REI.

V portfoliu PPF ECM Holdingu bude v době jeho vytvoření 42 projektů v Česku, na Slovensku, v Rusku, Rumunsku a na Ukrajině. PPF Group do něj převedla kompletní portfolio svých realitních projektů, Milan Janků vloží účasti v developerských a jiných projektech, mezi nimi například stavební firmu PSJ nebo společnosti Domus Eventis či Carrefour SK. Transakce už získala souhlas příslušných antimonopolních úřadů v zemích, kde holding bude působit.

ECM Real Estate Investments je známá hlavně jako developer rozsáhlého kancelářského projektu v Praze na Pankráci. Na rozvoji projektů firmy se má na základě servisních smluv podílet také firma PPF ECM Advisory, dceřiná společnost PPF ECM Holding. PPF ECM Advisory poskytuje služby například v oblasti řízení projektů, správy aktiv, akvizic, financování nebo marketingu.

Spolupráce se týká i stavby výškového bytového domu City Epoque a dvou kancelářských budov City Element a City Deco, které se podle včerejšího prohlášení ECM Real Estate Investmenst mají na Pankráci začít stavět během několika týdnů. Celkový objem investice má překročit 3,5 miliardy korun. Podle zjištění HN ale část pozemků pro 104 metrů vysokou City Epoque vlastní stát a firma stále nemá stavební povolení. Podle Janků vznikla chyba na katastru nemovitostí a s duplicitním vlastníkem pozemků jedná o narovnání. Hrozí i to, že za ně bude muset zaplatit znovu.

ECM REI byla také účastníkem největšího loňského realitního obchodu v zemi - v prosinci za 3,4 miliardy prodala nejvyšší českou kancelářskou budovu City Tower (také na Pankráci) firmě Marpona, kterou kontroluje slovenská společnost Insfin.

 

26.3.2010, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy