RM-SYSTÉM»Události»Orco má prodlouženou ochranu před věřiteli

Orco má prodlouženou ochranu před věřiteli

11.03.2010 10:47
Pařížský obchodní soud prodloužil developerské společnosti Orco Property Group ochranu před věřiteli o další tři měsíce, jak o to skupina žádala.

Lhůta se prodloužila do 25. června. Včera to sdělila pražská divize společnosti v tiskové zprávě. Orco nyní dokončuje plán své záchrany, který bude věřitelům k dispozici na konci tohoto měsíce. Podnik se v současnosti potýká s vysokým zadlužením, v režimu soudní ochrany před věřiteli je od března 2009.

Firma předloží plán zástupcům věřitelů a ti pak budou mít měsíc od jeho obdržení lhůtu na vyjádření. V případě dluhopisů bude plán předložen každému zástupci jejich držitelů. Orkem předložený plán pak bude schvalovat soud. Společnost se chystá informovat veřejnost o svých záměrech spolu s auditovanými výkazy za minulý rok, a to 30. března, uvádí podniková zpráva.

Pařížský soud prodloužil firmě Orco Property Group ochranu před věřiteli již loni na podzim, a to o šest měsíců. Majitelé dluhopisů tehdy odmítli plán podniku na restrukturalizaci dluhu.

Orco patří mezi největší developerské firmy ve střední a východní Evropě. Za prvních devět měsíců loňského roku se skupině prohloubila ztráta na 201 milionů eur (zhruba 5,2 miliardy Kč). Za stejné období roku 2008 činila ztráta developera 29,8 milionu eur.

 

11.3.2010, Hospodářské noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy