RM-SYSTÉM»Události»Česká spořitelna si vybírá místo pro logistické centrum

Česká spořitelna si vybírá místo pro logistické centrum

05.03.2010 11:05
Česká spořitelna vybírá prostory pro své distribuční centrum v Praze. Jedním z vážných kandidátů je areál Průmyslová Sever v Hostivaři, kde dřív sídlily výrobní závody společnosti Barvy a Laky. Více než desetihektarový areál vlastní skupina CTY.

„S Českou spořitelnou jednáme o dvou variantách: o prodeji části pozemku, anebo o výstavbě a následném pronájmu objektů," řekl deníku E15 předseda představenstva CTY Group Ondrej Oravec. Poptávka je po 1,5 hektaru pozemků či deseti tisících metrech čtverečních pronajímatelných ploch.

Banka zatím nechce jednání komentovat. „V současné chvíli jde pouze o průzkum trhu," uvedla mluvčí Kristýna Havligerová. Další variantu představuje průmyslová zóna v Horních Počernicích, kde staví firma VGP jeden z největších tuzemských industriálních projektů.

CTY Group předložila před rokem projekt areálu Průmyslová Sever, v němž počítá s výstavbou osmi pronajímatelných hal. Stavět se mělo začít loni na podzim, kvůli nedostatku nájemců však firma termín odložila.

Aktivita na industriálním trhu, který postihla krize z realitních oblastí nejhůř, zůstává velmi nízká. Podle Karla Stránského z poradenské firmy Colliers International ale zájem o pronájmy mírně stoupá. „Registrujeme poptávku v objemu 60 až 70 tisíc metrů čtverečních. Jednou z dojednaných smluv je předpronájem sedmi tisíc metrů čtverečních v CTP Parku Nový Bor u Tachova pro jednoho z dodavatelů BMW," tvrdí Stránský.

 

5.3.2010, E15


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.