RM-SYSTÉM»Události»Prodej aut VW prudce vzrostl

Prodej aut VW prudce vzrostl

15.02.2010 10:41
Německá automobilka Volkswagen prodala v lednu na trh 538 500 vozů. O více než 40 procent tak překročila svůj výkon z loňského ledna. Za tímto raketovým nárůstem ale stojí tragické prodeje v loňském roce.

K růstu přispěly všechny značky ze skupiny, včetně české Škody. Její prodej stoupl více než o polovinu. Volkswagen však varuje, že navzdory příznivým lednovým výsledkům bude letošní rok obtížný, hlavně proto, že mnoho vlád ukončilo šrotovné.

Prodej hlavní značky VW stoupl o 46 procent na 359 300 vozů, a to zejména díky zájmu o modely Golf a Polo. Škoda prodala 54 100 vozů. K růstu jejích prodejů přispěla především vysoká poptávka v Číně. Prodej španělského Seatu se zvýšil o čtvrtinu na 24 300 aut.

„Situace na zahraničních automobilových trzích zůstává napjatá," uvedl v prohlášení ředitel prodeje Volkswagenu Christian Klingler. Volkswagen chce do roku 2018 překonat japonskou Toyotu a stát se největším prodejcem aut na světě. Šéf německé asociace dovozců aut VDIK řekl v rozhovoru pro agenturu Reuters, že počet registrací nových aut v únoru v Německu kvůli ukončení šrotovného zřejmě klesne o 30 procent. Za celý rok se má počet registrací snížit o jeden milion na 2,8 milionu vozů.

Evropská divize americké automobilky Ford Motor uvedla, že její prodej v 19 nejdůležitějších zemích Evropy stoupl v lednu o 4,2 procenta na 105 300 vozů. Společnost zaznamenala nárůst prodeje již osmý měsíc za sebou.

 

15.2.2010, Lidové noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy