RM-SYSTÉM»Události»Do teplických lázní přijelo méně lidí

Do teplických lázní přijelo méně lidí

08.02.2010 10:09
Lázně prodaly kvůli krizi dům v Dubí, počet lůžek se snížil o 25 procent.

Teplice - O čtvrtinu méně klientů navštívilo v loňském roce teplické lázně. Zatímco v roce 2008 jich sem zavítalo okolo 15 tisíc, loni to bylo 11 335 lidí.

Podle mluvčí společnosti Lázně Teplice DorotheyKresslové je důvodem poklesu především prodej lázeňského objektu v nedalekém Dubí, kvůli kterému se snížila kapacita lůžek o zhruba 25 procent. Tereziny lázně v Dubí firma prodala kvůli sezonnímu nedostatku klientů a nepříznivým dopadům ekonomické krize.

„Na poklesu počtu návštěvníků se krize podepsala také. Společnost jí přičítá asi sedmiprocentní pokles zájemců. Nejvíce se projevil v prvním pololetí loňského roku. Nijak se však nezměnila struktura klientů, nejvíce jich přijíždí z Česka, následují návštěvníci z Německa, Ruska, arabských zemí, Izraele a Slovenska," uvedla Kresslová.

 

Investice do oprav V loňském roce společnost investovala 18 milionů korun do rekonstrukcí zařízení a nových služeb.

Například v Císařských lázních byla zahájena rekonstrukce všech pokojů, která bude dokončena v prvním čtvrtletí letošního roku. Na konci loňského roku začala i oprava 70 pokojů a některých společných prostor v lázeňském domě Beethoven. Nainstalovány zde budou i nové vany.

Letos hodlají Lázně Teplice do rekonstrukcí investovat asi deset milionů korun.
V loňském roce společnost vybudovala nové Orient SPA Centra v lázeňských domech Beethoven a Císařské lázně. Podle Kresslové jsou orientované na zážitkové procedury, jako jsou třeba ajurvédské, thajské a další druhy masáží. Provádějí je zde maséři ze Srí Lanky, Indie a Thajska.

Léčivé prameny v teplickém údolí byly známy již před přibližně 2 000 lety, což dokládají archeologické nálezy římských mincí v Pravřídle a nálezy keltských mincí a šperků z počátku letopočtu v Obřím prameni u Duchcova.

Lázeňství se zde začalo provozovat v 16. století. Procedury ve městě absolvovalo mnoho osobností včetně panovníků několika zemí. Město je spojováno hlavně s osobami Ludwiga van Beethovena a Johanna Wolfganga Goetha.

 

8.2.2010, Regionální mutace Mladá fronta DNES - severní Čechy

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy