RM-SYSTÉM»Události»Orco rozdělilo svou činnost do dvou divizí

Orco rozdělilo svou činnost do dvou divizí

04.02.2010 10:37
Developerská společnost Orco, rozdělila od 1. února svou činnost do samostatné developerské a investiční divize.

Cílem je větší transparentnost firmy před investory. S odvoláním na agenturu Bloomberg to včera uvedl server Patria.cz.

Orco se od března 2009 nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli. V září pařížský soud firmě prodloužil lhůtu o dalšího půl roku do 25. března 2010. Společnost se potýká hlavně s vysokým zadlužením. Poměr zadlužení Orka podle serveru vzrostl z 67 procent v půlce loňského roku na současných 80 procent. Celkové zadlužení společnosti překročilo 1,5 miliardy eur, tedy asi 39 miliard korun.

Šéf Orka Jean Francois Ott věří, že francouzský soud prodlouží splatnost dluhopisů společnosti. Držitelé části dluhopisů Orka ovšem v lednu odmítli návrh vedení developera na restrukturalizaci dluhu.

Kvůli problémům s dohodou o restrukturalizaci dluhu ukončila v prosinci 2009 americká investiční společnost Colony Capital jednání s Orkem o poskytnutí finanční injekce. Vyřešení dluhů bylo hlavní podmínkou firmy Colony pro poskytnutí peněz. Nyní se podle Otta podařilo Orku předjednat podmínky většiny bankovních úvěrů. „Od bank jsme získali mnohem více likvidity, než s jakou jsme počítali," cituje Patria. cz Otta.

Orco v roce 2009 prodalo nemovitosti v hodnotě kolem 100 milionů eur (zhruba 2,6 miliardy Kč). O dalších třech prodejích podle serveru v současnosti jedná v Německu. Orco prohloubilo za devět měsíců roku 2009 ztrátu na 201 milionů eur. Za stejné období roku 2008 činila ztráta developera 29,8 milionu eur.

Na pražské burze včera akcie Orco vzrostly o 1,89 procent na 171,84 Kč.

 

4.10.2010, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy