RM-SYSTÉM»Události»Volkswagen se chce stát do roku 2018 světovou jedničkou

Volkswagen se chce stát do roku 2018 světovou jedničkou

03.02.2010 10:23
rankfurt nad Mohanem - Přední evropská automobilová skupina Volkswagen má v plánu dosáhnout do roku 2018 ročního odbytu deseti milionů vozů. Společnost, k níž patří i Škoda Auto, to stanovila v prezentaci svých střednědobých cílů v rámci „Strategie 2018“. Ta předpokládá, že firma se do cílového roku stane největším světovým prodejcem vozů.

„Volkswagen Group usiluje o to, aby do roku 2018 dosáhla globální ekonomické i ekologické vůdčí pozice v automobilovém průmyslu," uvedli zástupci skupiny, která kromě vozů pro masový trh disponuje i značkami luxusních sportovních vozů Lamborghini a Bugatti, k nimž od roku 2011 přibude i Porsche. Střednědobým cílem Volkswagenu na příštích několik let je zvýšit odbyt na osm milionů vozů. Loni celá skupina prodala rekordních 6,29 milionu vozů.

Volkswagen vyhlásil plán stát se největší automobilkou světa už dříve. Podobně jako ostatní konkurenti v těchto dnech sází na potíže dosavadní světové jedničky Toyoty Motor, která v posledních týdnech musela kvůli závadě plynového pedálu svolat k opravám více než čtyři miliony vozů po celém světě.

Střednědobé cíle automobilky Volkswagen dbají i na ziskovost koncernu. Provozní marže by měla činit nejméně pět procent a hrubá zisková marže má přesahovat osm procent.

 

3.2.2010, E15


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy