RM-SYSTÉM»Události»Pegas očekává mírný pokles zisku

Pegas očekává mírný pokles zisku

27.01.2010 09:47
Společnost Pegas Nonwovens, která je druhým největším výrobcem netkaných textilií v Evropě, očekává za loňský rok pokles provozního zisku do pěti procent. Výsledky hospodaření budou v souladu s odhady společnosti ze 3. čtvrtletí minulého roku, řekla včera mluvčí společnosti Klára Klímová.

V roce 2008 firma, která je kotovaná na pražské burze, snížila čistý zisk zhruba o třetinu na 14,9 milionu eur (zhruba 398 milionů Kč). Podrobnější předběžné výsledky za rok 2009 zveřejní firma v polovině března.

„Rok 2009 považujeme na základě dosud známých výsledků hospodaření za úspěšný. Vliv ekonomické krize a rostoucí ceny vstupních surovin se Pegasu dařilo mírnit," řekla Klímová.

Ve 3. čtvrtletí proto podnik vylepšil výhled na celoroční pokles provozní ziskovosti, vyjádřené ziskem před odpisy, úroky a zdaněním (ukazatel EBITDA). Zatímco ještě v březnu očekávala snížení čistého zisku o deset procent, nyní předpokládá úbytek maximálně poloviční. Za prvních devět měsíců minulého roku společnost snížila obrat meziročně o 15,6 procenta na 93,3 milionu eur a čistý zisk o šest procent na 22,1 milionu eur.

Znojemská firma je od prosince 2006 na pražské a varšavské burze. Krátce po vstupu na burzy se akcie prodávaly za jednotkovou cenu kolem 750 korun. V posledních dnech se na pražské burze obchodují za cenu kolem 445 korun.

 

27.1.2010, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy