RM-SYSTÉM»Události»Orco chce za Elektrické podniky 685 milionů

Orco chce za Elektrické podniky 685 milionů

26.01.2010 16:47
eveloperská skupina Orco Property Group nabízí Městské části Praha 7 budovu bývalých Elektrických podniků v Holešovicích za 685 milionů korun. Uvedla to mluvčí společnosti Orco Petra Zdeňková v reakci na včerejší vyjádření člena zastupitelstva Prahy 7 za Stranu zelených Ondřeje Mirovského v Hospodářských novinách.

„Objekt na adrese Bubenská 1 jsme koupili v září 2006 od společnosti PPF Alpha za 24 milionů eur, což bylo asi 685 milionů korun. Tato budova je součástí našeho portfolia, které si držíme. V případě, že se objeví nabídka na koupi, jsme otevřeni jednání," uvedla včera Zdeňková.

Firma Orco však nečekala, až se nějaká nabídka objeví, ale již loni na podzim budovu nabídla k prodeji Městské části Praha 7, která hledá objekt pro své nové sídlo.
„My posuzujeme nabídky komplexně, tedy včetně nákladů na rekonstrukci a nutné úpravy. Ano, nabídnutá kupní cena firmou Orco je 685 milionů, ale spolu s částkou na nutnou rekonstrukci představuje sumu 1,6 miliardy korun, jak jsem včera uvedl. Nabídka firmy PPF na výstavbu a odprodej objektu Argentinská hvězda činila 1,3 miliardy korun," řekl včera Mirovský.

Podle podkladů, které Orco zaslalo městské části, by Praha 7 zaplatila firmě Orco jen 200 milionů korun. Dalších 485 milionů by platila bance Calyon bank, která před čtyřmi lety nákup budovy pro Orco financovala. Na prodeji budovy by tedy developer Orco nic nevydělal.

Firmě Orco končí 25. března druhé šestiměsíční období ochrany před věřiteli. Podle Zdeňkové se finanční situace firmy zlepšila a aktiva společnosti jsou nyní již vyšší než dluhy. Mluvčí však své vyjádření nedoložila čísly.

 

26.1.2010, Vladimír Kaláb, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy