RM-SYSTÉM»Události»Žaloba stíhá žalobu. Apple opět proti Nokii

Žaloba stíhá žalobu. Apple opět proti Nokii

18.01.2010 10:37
HELSINKY Největší světový výrobce mobilních telefonů Nokia se bude bránit další stížnosti, kterou na ni její konkurent Apple podal v pátek u americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC). Sdělil to mluvčí Nokie.

Nové podání na porušování patentových práv na mobilní technologie zatím uzavírá nekončící sérii vzájemných žalob a protižalob obou firem.

Stížnost Apple u ITC reaguje na podobné obvinění, které Nokia na konci minulého roku podala na Apple u komise a brzy poté i u amerického soudu ve státě Delaware. „Nokia si stížnost prostuduje a bude se nadále energicky bránit. To však nic nemění na faktu, že Apple se nedohodl na náležitých podmínkách pro používání technologie Nokie, takže od roku 2007, kdy uvedl na trh první iPhone, parazituje na inovacích Nokie," řekl v reakci na žalobu Applu mluvčí finské firmy.

Obě firmy se od loňského podzimu častují vzájemnými žalobami na porušování patentových práv.

Začala to v říjnu Nokia, která u federálního soudu v Delawaru podala na Apple žalobu na zneužití deseti svých patentů u telefonu iPhone. Apple kontroval žalobou na porušení 13 vlastních patentů.

Nokia na začátku ledna obvinila Apple u ITC a hned nato u soudu z toho, že zneužil sedm patentů na různé technologie od uživatelského rozhraní přes fotoaparát po zdroje.

 

18.1.2010, Lidové noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy