RM-SYSTÉM»Události»Společnost ECM REI AG dokončila výstavbu svých projektů

Společnost ECM REI AG dokončila výstavbu svých projektů

29.12.2009 10:15
Lucemburk, 22. prosince 2009 - ECM Real Estate Investments, A.G. (ECM) a Nordevo, konsorcium HSBC NF a Metro Singapore, partneři ECM v projektu „Plot 23“ v Číně, úspěšně dokončili stavební práce a fit-outs veřejných částí dvou projektů v pekingské čtvrti Zhongguancun - nákupního centra ECMall a administrativní budovy Metropolis Tower. Slavnostní otevření (Grand Opening) obou budov je plánováno na první čtvrtletí 2010.

„Velmi nás těší, že se u těchto svým rozsahem významných zahraničních projektů ECM REI v čínském Pekingu podařilo úspěšně dokončit fázi výstavby. Jde o přesvědčivý signál, že ECM REI je schopná úspěšně realizovat své developerské plány i na náročných zahraničních trzích. V tomto konkrétním případě byly nezbytnými podmínkami pro úspěch celého projektu velmi kvalitní spolupráce s naším investičním partnerem Nordevo (pozn.: HSBC NF a Metro Singapore), s místní stavební firmou BSPD a také profesionálně kvalitní tým lidí místní kanceláře ECM REC Beijing" uvedl Milan Janků, předseda představenstva ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G .

 

Nákupní centrum ECMall o ploše více než 53 tisíc m2 klade hlavní důraz na luxus, a to jak pokud jde o světově proslulé značky v odívání a módních doplňcích, tak i v nabídce zábavy, relaxace či kulinářských delikates. Již zprovozněný ECMall je jednou z posledních developerských příležitostí v segmentu obchodních center v pekingské čtvrti Zhongguancun. Konkurenční výhodou obchodního centra je velmi dobrá dopravní dostupnost s přímým vstupem do metra. Náklady na výstavbu se pohybovaly na úrovni 120 milionů eur.

 

Administrativní budova Metropolis Tower, která se nachází v blízkosti obchodního centra, je devatenáctipatrová, 90 metrů vysoká budova, která nabízí 25 000 m2 kancelářských prostor a 500 m2 obchodních ploch. Celkové projektové náklady činí přibližně 51 milionů eur. Administrativní budova byla projektována v souladu s přísnými technickými a architektonickými normami se zaměřením na funkčnost a bezpečnost. Společně s nákupním centrem ECMall má k dispozici 450 parkovacích míst.

 

Nákupní centrum ECMall a administrativní budova Metropolis Tower jsou součástí uceleného multifunkčního komplexu, který dále zahrnuje pětihvězdičkový hotel a byty se službami. ECMall a Metropolis Tower leží přímo u historické pěší zóny vedoucí k tzv. Letnímu paláci.

 

Čtvrť Zhongguancun v severozápadní částí Pekingu je prosperující obchodní čtvrtí, která se s vysokou koncentrací univerzit a vědeckých a výzkumných institucí stala významnou technologickou a intelektuální základnou Číny. Své zastoupení zde má více než
12 000 firem včetně takových jmen jako IBM, Microsoft nebo Mitsubishi.


Pro další informace prosím kontaktujte:
Jiri Tosek
Director of IR
ECM Real Estate Investments
Tel: +420 224 174 791
Email: jtosek@ecm.cz

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy