RM-SYSTÉM»Události»Metro A prodlouží Metrostav a Hochtief

Metro A prodlouží Metrostav a Hochtief

23.12.2009 10:00
Dopravní podnik hlavního města Prahy v úterý podepsal smlouvu se sdružením společností Metrostav a Hochtief CZ, které zvítězilo ve výběrovém řízení na výstavbu čtyř nových stanic metra linky A do Motola. Informoval o tom dopravní podnik. Předmětem smlouvy je zhotovení stavební části úseku Dejvická – Motol o délce šest kilometrů v hodnotě 13,6 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty.

Celkové náklady na výstavbu mají činit zhruba 18,7 miliardy korun, z toho více než osm miliard má tvořit dotace z evropských fondů.

Staveniště se začnou dodavatelům předávat ještě letos, od 23. prosince. Přípravné práce budou pokračovat v lednu příštího roku a vlastní výstavbu stanic Červený vrch, Veleslavín, Petřiny a Motol sdružení dodavatelů zahájí ve druhé polovině března 2010. Metrostav při podpisu smlouvy uvedl, že velká část trasy bude ražena mechanizovanými štíty a celá trasa bude stavěna s minimálními zábory na povrchu.

Prodloužení trasy metra A v celkové délce 12,9 kilometru bude rozděleno do tří etap. První povede do Motola. Druhá, celkem 4,3 kilometru dlouhá část, napojí stanice Bílá Hora, Dědina a Dlouhá Míle. Poslední a nejkratší úsek má zahrnovat stanice Staré Letiště a Letiště Ruzyně.

 

23.12.2009, E15


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy