RM-SYSTÉM»Události»ECM prodala nejvyšší kancelářskou budovu

ECM prodala nejvyšší kancelářskou budovu

23.12.2009 09:33
Developerská společnost ECM Real Estate Investments prodala ve zřejmě největší letošní tuzemské realitní transakci pražský projekt City Tower soukromému investorovi. Hodnota nemovitosti, která je nejvyšší komerční budovou v Česku, je 130 milionů eur (asi 3,42 miliardy korun). Jméno kupce firma neuvedla.

Představenstvo ECM prodalo stoprocentní podíl ve společnosti City Tower, která je majitelem stejnojmenné nemovitosti. Kupní cenu tvoří hotovost 36,2 milionu eur a dluhopisy vydané ECM v říjnu 2007 ve výši 15,8 milionu eur, uvedla firma. Celkem to je 52 milionů eur (zhruba 1,33 miliardy korun).

Dosud největší letošní tuzemskou realitní transakcí byl únorový prodej kancelářské budovy Jungmannova Plaza v centru Prahy. Rakouská Immoeast ji prodala za 40 milionů eur německému fondu Deka Immobilien.

„City Tower jsme vždy považovali za náš přední pražský projekt," uvedl prezident a předseda představenstva ECM a její hlavní akcionář Milan Janků. Díky tomu, že část kupní ceny tvoří dluhopisy, se při prodeji okamžitě sníží budoucí závazky společnosti a výnos v hotovosti pomůže stabilizovat likviditu, doplnil.

ECM včera zároveň oznámila, že dokončila výstavbu dvou projektů v Číně. A to veřejných částí nemovitostí v pekingské čtvrti Čung-kuancchun - nákupního centra ECMall a administrativní budovy Metropolis Tower. Otevření obou budov je plánováno na první čtvrtletí 2010.

23.11.2009, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy