RM-SYSTÉM»Události»Orco chce zvýšit kapitál o 183 milionů eur

Orco chce zvýšit kapitál o 183 milionů eur

16.12.2009 09:17
Plán na restrukturalizaci dluhu realitní společnosti Orco Property Group, který chce firma nabídnout majitelům dluhopisů, má zvýšit kapitál firmy o 183 milionů eur (zhruba 4,7 miliardy korun). Dluh by měl klesnout o 234 milionů eur. Oznámila to včera firma. Orco nabídne plán majitelům obligací na dnešní valné hromadě.

Orco je jednou z největších developerských firem ve střední Evropě. V současnosti se ale potýká s vysokými dluhy, které podle posledních informací činí přibližně 1,6 miliardy eur, tedy téměř 50 miliard korun.

Orco se od března nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli. V září pařížský soud firmě prodloužil lhůtu o dalšího půl roku do 25. března 2010. Orco se situaci snaží vyřešit restrukturalizací dluhu. Majitelé dluhopisů ale návrh vedení Orca na přeměnu dluhopisů na nový dluh v září odmítli a nyní čekají na novou nabídku.

Kvůli problémům s dohodou o restrukturalizaci dluhu ukončila na počátku tohoto měsíce americká investiční společnost Colony Capital jednání s Orcem o poskytnutí finanční injekce. Vyřešení dluhů bylo hlavní podmínkou firmy Colony pro poskytnutí peněz.

Společnost Orco prohloubila za devět měsíců letošního roku čistou ztrátu na 201 milionů eur z loňských srovnatelných 29,8 milionu eur. Její tržby poklesly o 17 procent, protože ekonomická recese snížila zájem o reality a srazila také jejich hodnotu.

 

16.12.2009, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy