RM-SYSTÉM»Události»Orco už nejedná s Colony Capital o finanční injekci

Orco už nejedná s Colony Capital o finanční injekci

02.12.2009 09:11
Investiční a developerská společnost Orco Property Group ukončila jednání s americkou investiční společností Colony Capital, která jí měla poskytnout záchrannou finanční injekci.

Orco, jehož zakladatelem a generálním ředitelem je Jean-Francois Ott, v tiskové zprávě uvedlo, že nebyly splněny podmínky, které si Colony pro investici kladla. Američané chtěli, aby si Orco nejdříve vyřešilo dluhy, v tomto směru však Orco zatím výraznější posun neučinilo.

Společnost Orco začala s Colony Capital jednat 29. dubna a 22. června jednání prodloužila.

„Vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni jsme nepostoupili s restrukturalizací dluhů, nebyly splněny investiční podmínky, a tudíž platnost opce společnosti Colony Capital vypršela," zveřejnilo v tiskovém prohlášení Orco.

Orco Property Group se od března nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli. V září pařížský soud firmě prodloužil lhůtu o dalšího půl roku do 25. března 2010. Orco se situaci snaží vyřešit restrukturalizací dluhu. Majitelé dluhopisů ale návrh vedení Orca na přeměnu dluhopisů na nový dluh v září odmítli a nyní čekají na novou nabídku.

Orco za tři čtvrtletí letošního roku prohloubilo ztrátu na 201,2 milionu eur (asi 5,2 miliardy korun). Za stejné období loňského roku činila ztráta firmy 29,8 milionu eur (zhruba 773,5 milionu korun).

 

2.11.2009, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy