RM-SYSTÉM»Události»Volkswagen slibuje práci pro tisíce Slováků

Volkswagen slibuje práci pro tisíce Slováků

24.11.2009 10:35
Bratislava / Výroba nového rodinného modelu, jež se má v roce 2011 rozběhnout v bratislavském závodě automobilky Volkswagen, přispěje k tvorbě přibližně sedmi tisíc pracovních příležitostí u dodavatelů. Více než polovina z těchto míst by měla vzniknout přímo na Slovensku. Při slavnostním položení základního kamene nového projektu to uvedl předseda představenstva společnosti Volkswagen Slovakia Andreas Tostmann.

„Už samotná výstavba nových produkčních kapacit se příznivě odrazí v zaměstnanosti na Slovensku," řekl Tostmann. Dodal, že na stavebních pracích a instalacích technologií se bude podílet kolem 1800 lidí. Výroba nového automobilu by měla zaměstnat zhruba 1500 lidí.
Nový rodinný model se bude v Bratislavě vyrábět pod třemi koncernovými značkami Volkswagen, Seat a Škoda v třídveřové i pětidveřové verzi. Produkční kapacita továrny, která se v současnosti orientuje na výrobu sportovně užitkových vozidel (SUV), stoupne zhruba o 30 procent na 400 tisíc vozů ročně.

Německý koncern přidělil výrobu modelu s označením Up! bratislavskému závodu v dubnu. Spuštění produkce si vyžádá investice v hodnotě 308 milionů eur (zhruba osm miliard korun).

Z výrobních linek bratislavské továrny loni sjelo 188 tisíc vozů, zatímco v roce 2007 to bylo kolem čtvrt milionu vozů. Za poklesem produkce stály negativní důsledky světové hospodářské krize.

 

Nový rodinný model se bude v Bratislavě vyrábět pod třemi koncernovými značkami Volkswagen, Seat a Škoda v třídveřové i pětidveřové verzi.

 

24.11.2009, E15RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy